Dünyayı daha net duyabilmeniz için çalışıyoruz. Firmamız, işitme cihazı satışı ve uygulama konusunda 30 yıllık tecrübeye sahip bir ekip tarafından yönetilmektedir. İşitme ve konuşma bozuklukları uzmanı odyolog ve odyometristlerimiz, bilimsel test yöntemleri kullanarak işitme cihazlarının en uygun ayarlarını yapmaktadır.

  • Bursa Şube

    Altıparmak Cd. 67/A, 16050 Osmangazi/Bursa (0224) 224 14 96 (0554) 994 97 99
  • Trabzon Şube

    Kemerkaya Mh. Kunduracılar Cad, Sultan İşhanı, Ahmet Selim Teymur Sk. No:4/A, 61100 Ortahisar/Trabzon (0462) 321 31 21 (0554) 994 97 95
  • E-Posta

    İletisim@karadenizduyuisitme.com.tr

Gürültülü Ortamlarda Konuşmaları Takip Etmekte Zorlanıyor musunuz?

Home Gürültülü Ortamlarda Konuşmaları Takip Etmekte Zorlanıyor musunuz?
By: Karadeniz İşitme / Temmuz 11, 2024

İşitme Cihazı Kullanıyorum Fakat Kalabalık ve Gürültülü Ortamlarda Konuşmaları Takip Etmekte Zorlanıyorum. Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim?

İşitme kaybı yaşıyor ve işitme cihazı kullanıyor olmak, günlük hayatınızı kolaylaştırabilir ve sesleri daha net duymanıza yardımcı olabilir. Ancak, kalabalık ve gürültülü ortamlarda konuşmaları takip etmekte hala zorlanıyor olabilirsiniz. Bu durum, sosyalleşmenizi ve iletişim kurmanızı zorlaştırabilir.

Peki, bu sorunu nasıl çözebilirsiniz? Gelin birlikte bakalım.

1. Doğru İşitme Cihazı Seçimi:

İlk adım, işitme kaybınızın seviyesine ve türüne uygun bir işitme cihazı seçmektir. Odyoloğunuz, işitme testleri yaparak size en uygun işitme cihazını önerecektir. Bazı işitme cihazları, gürültülü ortamlarda konuşmaları takip etmenizi kolaylaştıran özel programlara sahiptir.

2. Gürültü Azaltma Özelliğini Kullanın:

Çoğu modern işitme cihazı, gürültü azaltma özelliğine sahiptir. Bu özellik, arka plandaki gürültüyü azaltarak konuşmaları daha net duymanıza yardımcı olabilir. Odyoloğunuz, gürültü azaltma özelliğini nasıl kullanacağınızı size gösterecektir.

3. Yönsel Mikrofonları Kullanın:

Bazı işitme cihazları, seslerin yönünü belirleyebilen yönsel mikrofonlara sahiptir. Bu mikrofonlar, konuşan kişinin sesini diğer seslerden ayırarak daha net duymanıza yardımcı olabilir.

4. Kulaklık Kullanın:

Kalabalık ve gürültülü ortamlarda kulaklık kullanmak, arka plandaki gürültüyü azaltabilir ve konuşmaları daha net duymanıza yardımcı olabilir. Kulak içi işitme cihazı kullanıyorsanız, kulaklık kullanırken işitme cihazınızı çıkarmamanız önemlidir.

5. İletişim Stratejileri Geliştirin:

Konuşan kişiye yüzünüzü dönün, dudaklarını okumaya çalışın ve net ve anlaşılır bir şekilde konuşun. Gerekirse, konuşmayı tekrarlamasını veya daha yüksek sesle konuşmasını isteyin.

6. İşitme Destek Gruplarına Katılın:

İşitme kaybı yaşayan diğer insanlarla iletişim kurmak ve deneyimlerinizi paylaşmak, yalnız olmadığınızı hissetmenize ve yeni çözümler bulmanıza yardımcı olabilir.

7. Düzenli Odyolojik Kontrol:

İşitme cihazınızın düzenli olarak kontrol edilmesi ve ayarlarının gerektiğinde güncellenmesi önemlidir. Odyoloğunuz, işitme cihazınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Unutmayın, işitme kaybı ile yaşamak zorunda değilsiniz. Doğru araçlar ve stratejiler ile kalabalık ve gürültülü ortamlarda da rahatlıkla iletişim kurabilir ve sosyalleşebilirsiniz. Bu konularda size yardımcı olabilmek için Karadeniz Duyu İşitme olarak hep yanınızdayız.

Previous post
Çift Taraflı İşitme Neden Önemli?

Copyright © 2023. Karadeniz Duyu İşitme