Dünyayı daha net duyabilmeniz için çalışıyoruz. Firmamız, işitme cihazı satışı ve uygulama konusunda 30 yıllık tecrübeye sahip bir ekip tarafından yönetilmektedir. İşitme ve konuşma bozuklukları uzmanı odyolog ve odyometristlerimiz, bilimsel test yöntemleri kullanarak işitme cihazlarının en uygun ayarlarını yapmaktadır.

  • Bursa Şube

    Altıparmak Cd. 67/A, 16050 Osmangazi/Bursa (0224) 224 14 96 (0554) 994 97 99
  • Trabzon Şube

    Kemerkaya Mh. Kunduracılar Cad, Sultan İşhanı, Ahmet Selim Teymur Sk. No:4/A, 61100 Ortahisar/Trabzon (0462) 321 31 21 (0554) 994 97 95
  • E-Posta

    İletisim@karadenizduyuisitme.com.tr

Hangi kulağınızdan vazgeçmek istersiniz?

Home Hangi kulağınızdan vazgeçmek istersiniz?
By: Karadeniz Duyu İşitme / Haziran 30, 2024

Çocuk hastamızın dilinden…

“Merhaba abilerim ve ablalarım ben Önder 10 yaşındayım. İşitme ve duyma kaybım var. Benimle aynı kaderi paylaşan Annem ve abim var. 10 yaşıma ka­dar hayatımı duymadan görmeden sürdürdüm. Hayatta herkesin yolu gönlü güzel insanlarla kesişsin. Yeni bir umut gazetesi Gülcan ablam ve Aykut abim ile tanıştığımız günden beri benim karanlığıma aydınlık oldular. Bize her ko­nuda destek oldular. Sonra karşılaştığımız Meleğimiz işitme cihazı duyamaz mı dedikten sonra benim serüvenim başladı içim kıpır kıpır oldu. Gerçekten duyabilir miydim? bu gerçekleşebilir miydi? Allah vermiyeceği şey için umut­landırır mıydı? Neyse ki kul kula sebepmiş benide bu vesile ile doktora götürdüler. Doktor amca bu çocuk işitme cihazı ile duyabilir dedi. Farklı hü­zün oldu içimde. Yıllarca elimizden tutan olsaydı bu kadar geç kalınmasaydı… Neyse ki önümde duyabileceğim uzun yılllar olacak çok şanslı olduğumun farkındaydım. Beni sevmeseler onca insan işini gücünü bırakıp koşturmazdı. Benim için zorlu ama güzel bir süreç başladı. Önce işitme cihazı için dene­meler başladı ve evet cihazla da olsa duyabiliyordum. Kalbimde hem korku hem de tarifsiz mutluluk vardı. Gönlü güzel insanlar benim cihazımı almak için söz verdiler, anlaşmalar yapıldı kısa sürede cihazım takıldı. Ben de artık duyabileceğim. Ama benim bir yanım buruk tabiki duyacağım için mutlulu­ğumun tarifi yok Allah razı olsun. Ben duyarken Annem ve abim de benim kadar şanslı olabilseydi. Kim bilir bir gün onların da karanlığına ışık tutan olur. Abilerim ve ablalarım sizlerden bir ricam var; ben şanslıyım belki çevrenizde daha destek bekleyen kardeşlerimiz de vardır, ama korkuyorum benim ciha­zım takıldığı için arkadaşlarımın bu özel durumum ile dalga geçmelerinden. Sizlerden ricam çocuklarınıza benim gibi özel olan çocuklara dalga geçilme­yeceği konusunda eğitim verin. Toplum olarak bizi yadırgamayın, alaycı göz­lerle bizlere bakmayın. Çünkü bu şekilde olmayı biz seçmedik. Hepinizi saygı ve sevgi ile kucaklıyorum.

Benim karanlığıma ışık tutan tüm güzel insanlara teşekkür ederim…”

Previous post
İşitme Cihazı Kullanmaya Nasıl Alışılır?
Next Post
Çift Taraflı İşitme Neden Önemli?

Copyright © 2023. Karadeniz Duyu İşitme