Dünyayı daha net duyabilmeniz için çalışıyoruz. Firmamız, işitme cihazı satışı ve uygulama konusunda 30 yıllık tecrübeye sahip bir ekip tarafından yönetilmektedir. İşitme ve konuşma bozuklukları uzmanı odyolog ve odyometristlerimiz, bilimsel test yöntemleri kullanarak işitme cihazlarının en uygun ayarlarını yapmaktadır.

  • Bursa Şube

    Altıparmak Cd. 67/A, 16050 Osmangazi/Bursa (0224) 224 14 96 (0554) 994 97 99
  • Trabzon Şube

    Kemerkaya Mh. Kunduracılar Cad, Sultan İşhanı, Ahmet Selim Teymur Sk. No:4/A, 61100 Ortahisar/Trabzon (0462) 321 31 21 (0554) 994 97 95
  • E-Posta

    İletisim@karadenizduyuisitme.com.tr

İşitme Cihazı Raporu Nasıl Alınır – Bursa 2024

Home İşitme Cihazı Raporu Nasıl Alınır – Bursa 2024
By: Karadeniz Duyu İşitme / Ocak 30, 2024

İşitme cihazı raporu için geçmiş yılların standartları geçerliliğini korumaktadır. Rapor için yapılması gereken ilk iş KBB (kulak burun boğaz) doktoruna görünmektir. Bu rapor yalnızca devlet hastanesi tarafından verilmektedir (18 yaş üstü bireyler için). Doktorunuz sizi bu rapora uygun görürse gerekli işlemleri yaparak rapor almanız sağlanabilir. Bu sayede işitme cihazını raporunuz ile alabilirsiniz.

Rapor için en az 1 KBB doktorunun bulunduğu 3 doktorun imzası bulmak zorundadır. İmza atılıp rapor oluşturulduktan sonra doktorunuz sizin işitme kaybınızın durumuna ve derecesine göre bir reçete hazırlar ve işitme cihazını bu doğrultuda edinebilirsiniz. İşitme cihazı raporu 2 ay süreyle geçerliliğini korumaktadır. Bu süre zarfında oluşturulan reçete ile 10 iş günü içerisinde işitme merkezine başvurup işitme cihazınızı alabilirsiniz.

İşitme Cihazı Raporu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

1-Kimlik fotokopisi
2-Odyolojik tetkik fotokopisi
3-2 adet fotoğraf
4-KBB doktorunun yazmış olduğu reçetenin fotokopisi

18 Yaş Altı İşitme Cihazı Raporu

İşitme cihazı kullanacak kişilerin yaş aralıklarına göre bu raporu farklı yerlerden temin etmeleri gerekmektedir. 18 yaş altı bireylerin Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ya da Tıp Fakültelerinden bu raporu almaları gerekmektedir. SGK’nın raporlarını kabul etmesi için işitme engelli bireylerin raporlarını buradan temin etmeleri gerekmektedir.

Özel Hastaneden İşitme Cihazı Raporu Alınır Mı?

İşitme cihazı raporunu yalnızca devlet hastanelerinden alabilirsiniz. 18 yaş altı veya üstü fark etmeksizin tıp fakülteleri tüm yaş grupları için bu raporu sağlayabilmektedir. Özel hastanelerden alınacak raporun SGK tarafından bir geçerliliği yoktur. Ancak Vakıf Tıp Fakültesi özel hastaneler olarak bilinse de SGK buralardan alınacak raporu dikkate alıp işitme cihazı için destek verebilmektedir.

Previous post
İşitme Cihazlarında SGK Desteği – Bursa 2024
Next Post
Bebeklerde İşitme Testi Nasıl Yapılır?

Copyright © 2023. Karadeniz Duyu İşitme